אני יושבת לי בכיף במטבח האמריקאי החדש והנוצץ שעליו חלמתי הרבה זמן , מדליקה את קולט האדים שמעלי ומדליקה לי סיגריה כדי ש"הוא" המרוח על הכורסה "האמריקאית" מול הטלויזיה בערוץ הספורט לא ישאג מיד את זכויותיו על פי חוק האוויר הנקי ( חל גם בבית ? )   וחושבת לי : מה באשר למלאכת החיים ?

מלאכת החיים הנה עבודה סיזיפית לכל אישה באשר היא !!! רסיסי החיים נופלים עלינו באופן אקראי ומפוזר כפיסות מתוך קופסאות רבות של תצריפי ענק ואנו כנמלים חרוצות , אך בהרבה מקרים מפוחדות , ולעיתים מיואשות עמלות " לארגן " את התמונה שהכול יהיה " בסדר " .

העיסוק המתמיד הזה ב"שהכול יהיה בסדר " פוגע בהרבה מצבים בחיינו וביכולת ההגשמה העצמית שלנו כבנות חורין ואז , כפי שאמרו הגשש החיוור : "מי אני , מה אני, חוט מאריך….. "וכך גם היה סיפורו של "המטבח האמריקאי" …

מה הבעיה "הוא " אמר לי? את זוכרת את תוכנית החיסכון או הפנסיה או השד יודע איך קוראים לה ? נו …זו שחוה, היועצת מס שלך מכריחה אותך כל שנה להפקיד בה כספים כי כדאי לך כעצמאית ? – תפדי אותה ויש לך את המטבח האמריקאי שאת כל כך חולמת עליו !

אז אמרתי "בסדר" . חוה ניסתה לשכנע אותי שאני מפסידה כספים בעת המימוש , אך זה ממש עניין את ה…ת שלי . אני רוצה מטבח אמריקאי שהכיור והתנור ופינת הישיבה הם באמצע . זה קרה ויש לי!

את מכירה את ההרגשה הזאת שאחרי שהשגת משהו שרצית הרבה זמן מגיע איזה שד קטן ולוחש לך באוזן הפנימית "אז מה? את לא יודעת שבעצם עשית שטות ? את אישה עצמאית , מביאה הביתה כסף טוב , אז מה פתאום ש "את" תממשי את החיסכון שלך ולא "הוא" ? זה זוגיות זה ? זה שוויון זה ? …." ,

מיד התקשרתי לחוה וביקשתי ממנה שתהיה פרקטית ותסביר לי בקצרה מה אני צריכה לעשות היום כדי לתקן את השטות שעשיתי.

כה אמרה חוה :

את היום בת 40 , נכון ?

את מסוגלת לחשוב בראש של בת 65 פחות יום ?

אם כן , אז את , פמיניסטית שכמוך , לא רוצה אז להיות תלויה בחסדי דמי הכיס שיעניק לך אז "הוא", ככל שהזוגיות שלכם תמשיך ותהיה מושלמת כמו היום , נכון ?

אז ככה זה עובד :

אם תחסכי כל חודש 1 ₪ בריבית שנתית ריאלית בשיעור 4% עד גיל 65 תצברי בעוד 25 שנים סך 510 ₪.

משמעות הדבר שכדי להבטיח לך הכנסה חודשית מובטחת ל- 20 שנה ( שאחרות ימותו לפי הסטטיסטיקה … ) בסך 5000 ₪ שיגיעו ישירות לחשבונך מבלי ש"הוא " ייתן לך אז "דמי כיס" , כמובן בתנאי שתהיי אז נחמדה ובמצב טוב , את צריכה מהיום לחסוך כל חודש כ:1600 ₪ לחודש בהנחת ריבית זהה

 

משמעות הדבר שכדי להבטיח לך הכנסה חודשית מובטחת ל- 20 שנה ( שאחרות ימותו לפי הסטטיסטיקה … ) בסך 5000 ₪ שיגיעו ישירות לחשבונך מבלי ש"הוא " ייתן לך אז "דמי כיס" , כמובן בתנאי שתהיי אז נחמדה ובמצב טוב , את צריכה מהיום לחסוך כל חודש כ:1,600 ₪ !!!, (בהנחת ריבית זהה)

 

מאחר ואת אשת עסקים מצליחה , המרוויחה , ברוך השם , למעלה מ- 120,000 ש"ח לשנה , אז מדינת ישראל המדהימה מסבסדת לך את הפרמיה החודשית הנ"ל בכדי 40% כ "הטבת מס" , בתנאי שתשקיעי בתוכנית חסכון למטרת קצבה !!!

ויותר מזה : אם תשלמי פרמיית סיכון נוספת בסך כ : 100 ₪ לחודש ׁ (שתהיה מוכרת לך כהוצאה עסקית ) , הרי שאם תאבדי את כושר עבודתך כתוצאה ממחלה או מתאונה ( חו"ח), תקבלי מידי חודש עד גיל 65 סך כ: 4,000 ₪ והחל מגיל 65 זה אף יגדל לסך כ: 5,000 ₪ ל"כל החיים " וזאת מבלי שתשלמי מאומה מיום קרות אובדן הכושר .

כפי שסופר לעטליה