זה התחיל ב – BLIND DATE .

"היא " בת 35 , גרושה אמא לשניים ( 10, 8) שגרים אתה . "הוא " בן 53 גרוש ואבא לשניים ( 23 ,21) שלא גרים איתו. מאז זה ממשיך בכיף כזוג נשוי ( אחרי 5 שנים ) "היא " האישה ו"הוא " האיש.

מי שיפגוש את שניהם היום , אחרי 15 שנה, עם כל ארבעה הילדים שלהם ,עם שתי הכלות ועם 4 הנכדות והנכד מילדיו של האיש , יתקשה להבחין שאין זו משפחה "נורמלית " במובן שכולם צמחו ביחד , אלא כשני חצאי משפחות שנפגשו באמצע החיים . הדבר היחיד שאולי יסגיר את החיבור המיוחד הזה יתכן כשהנכדה הגדולה תספר בפעם המי יודע כמה שיש כמה ילדים בבית הספר שיש להם רק שתי סבתות….

כדי לחבר את דברי הפתיחה עם הכותרת , כדאי לדעת ששניהם באו לחיי השיתוף ממקומות שונים בתכלית :

האיש הוא בוגר בהצטיינות יתרה של הפקולטה " למדעי האטב " ומוסמך מטעם אמו, מנוחתה עדן (שמוצאה מרוסיה ) לתליית סדיני ענק מעומלנים בגודל של פעם , בצפיפות אטבים ראויה וקפדנית על חבל לייבוש כביסה באופן שיתייבשו ישרים כסרגל….

האישה , בת למשפחה יקית , מרדה בילדותה בסדר היקי עד כדי תוצאות קיצוניות באשר ליחס בין כמות הבגדים האפסית שבארון חדרה בבית ההורים , לעומת הכמות המושלכת על השטיח …..

אחת ההחלטות שלקחו בתחילת דרכם המשותפת הייתה שכף רגלה של עוזרת בית לא תעבור את מפתן ביתם המרווח ( 5 חדרים, דו מפלסי, גינה קדמית וחצר אחורית ) ושעבודות הבית יתחלקו ביניהם ככל שיתחלקו כ אבן דרך לזוגיות .

בשנים ששני ילדיה של האישה עדיין גרו בבית היה לכך מסר חשוב נוסף : תחשבי כמה קל יהיה לכם כהורים לדרוש מהילדים לנקות ולסדר את חדרם למופת בכל יום ששי כשאתם משמשים להם דוגמא אישית .

חשבת פעם שיתכן שכאשר את מנהלת את המלחמה המתמדת והמעייפת עם הילד שינקה ויסדר את חדרו , סביר שמה שהוא חושב באותו רגע וכמעט מסננן מפיו , זה משהו כמו " …ס..מק .. להם יש עוזרת ואותי הם מעבידים…"

אז ככה זה עובד אצל האיש והאישה בכל יום ששי ( בגינה האיש מטפל ביום חמישי ) :

ברקע תמיד רשת ב' : מרים בנימיני מסבירה למה האורקול מדלפי תמיד צודק . ג'ודי שלום-ניר-מוזס מאנפפת דברי חוכמה לעם ישראל , מבלי שכפית הזהב שאיתה נולדה נתקעת אי פעם בגרונה . יהורם גאון מארגן את החשיבה הישראלית . הרבה מוזיקה טובה .

הוא "…יוסי בכינור… " : תחומי אחריות : שואב אבק , החלפת מגבות ומצעים , מדיח בוקר. 3 מכונות כביסה ומייבש , קיפול הכביסה , הכנסת הכביסה שלו לארון שלו, הנחת הכביסה שלה ליד הארון שלה , הכנת מרק היום לקראת " הפרלמנט " המשפחתי בשעות הצהריים המאוחרות, הכנה לשטיפת הרצפה ( הוצאת כל מה שאפשר לגינה ) , שטיפת הרצפה, סידור כל הרהיטים והחפצים במקום.

היא " ..פייסי בתוף …" : תחומי אחריות : קופסת מטליות סנו-JET , ניקוי 3 חדרי שרות, ניגוב אבק מהרהיטים , מדיח כלים צהריים . ניקוי המטבח . הכנסת הכביסה המקופלת לארון שלה .

ותוך כדי שותים פעמיים שלוש קפה ( ג'ין טוניק רק משעה 1 בצהריים ) ובעיקר צוחקים , כי העולם מצחיק….

תחשבי על זה כמה סידור הבית ביחד כ " פרויקט זוגיות " יכול להיות נחמד , משעשע וחסכוני וכמה כל הסיפור הזה מתחבר נהדר לדיברה הבאה מ – 10 דיברות "אניתיאה" המרכז ל הכוונת נשים :

 • הפנימי שאיש הנשוי לך הוא " אישך " ולא "בעלך " ! ( הושע פרק ב' פסוקים יח; יט : והיה ביום ההוא נאם-ה' , תקראי אישי , ולא תקראי לי עוד ,בעלי . והסרתי את שמות הבעלים , מפיה…..) .